چهارشنبه, 11/30/1398 - 12:00
۱۳۹۸-۱۰-۱۱
میثاق امت با ولایت:

شرکت فرماندهان و کارکنان یگان در مراسم یوم ا... 9 دی

حماسه 9 دی تجلی ایستادگی ملت در برابر نفوذ آمریکایی بود، 9 دی، تجدید بیعت دوباره مردم و رهبری بود؛ مردم تحت لوای رهبری و باغیرت حسینی ریشه فتنه را کندند و به زباله‌دان تاریخ سپردند. اگر نبود روشنگری‌ها و تدابیر رهبری، اگر نبود اتصال قلبی رهبری با امام زمان باید منتظر روزهای پربلا و خطرناکی می‌بودیم که فرجامی تیره‌وتار داشت.

حماسه 9دی فقط مربوط به فتنه 88 نیست. 9 دی یک امر ساری و جاری است؛ 9 دی یعنی هر وقت با ولایت هستیم، راه را درست خواهیم رفت و دچار انحراف و فتنه نخواهیم شد؛ اما اگر از ولی فاصله بگیریم در دامان انحرافات و فتنه‌های خطرناک گرفتار خواهیم شد.

امام علی(ع) می‌فرمایند: هر کس که به‌وقت یاری رهبرش در خواب باشد زیر لگد دشمنش بیدار می‌شود. (غررالحکم / ص 422)

مشکل امروز جامعه که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سالها پیش با عنوان «فتنه بزرگتر در راه است» عنوان فرمودند غفلت از همین مسئله است؛ یعنی ایجاد انفکاکی بین ولایت و مردم. این انفکاک چه زمانی اتفاق خواهد افتاد؟ اگر ما فرمایشات رهبری را به‌درستی درک نکنیم و یا همّت و جدّیتی برای جامه عمل پوشاندن به فرمایشات ایشان نداشته باشیم و سخنان ایشان بر زمین بماند؛ این امر از نشانه‌های ظهور این انفکاک می‌باشد که ما را به‌سوی انحراف و گرفتاری در فتنه‌ها سوق خواهد داد و شعله‌های آتش بی‌بصیرتی به دامان جامعه خواهد افتاد و تر و خشک را باهم خواهد سوزاند.

در تبیین حماسه 9 دی، باید توجه کرد، این حادثه جوانب زیادی دارد که می‌تواند مورد بررسی قرار گیرد؛ مثلاً افشای چهره منافقانه فتنه‌گران، حمایت‌های صریح دشمن از فتنه و فتنه‌گران، به قانون پایبند نبودن عده‌ای که مردم را با فریبکاری به کف خیابان آوردند، علت طولانی شدن مدت فتنه، عملکرد بد و ریزش برخی از خواص، نقش مردم در خاموش کردن فتنه، حوادث روز عاشورا و غیرت حسینی مردم و ... اما باید دقت کرد که: ضمن اینکه این موارد باید تبیین و روشنگری گردد، اما نباید فراموش کرد که در خاموشی فتنه و بصیرت‌افزایی مردم، رهبری مهم‌ترین نقش را ایفا کردند. مقام معظم رهبری با روشنگری‌های عالمانه و مدیریت عالی و بی‌نقص خود، فتنه را مدیریت کرده و با آگاه‌سازی و بصیرت افزایی مردم، آنان را به صحنه آوردند. در حقیقت 9 دی روز لبیک مردم به رهبری و روز تجدید پیمان با ولایت بود. دشمن این امر را متوجه شده است و امروز ما می‌بینیم بیشترین هجمه‌ها بر روی ولایت‌فقیه می‌باشد.

مولف/نویسنده/عکاس

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود