یکشنبه, 03/11/1399 - 04:25
۱۳۹۸-۱۱-۲۹
پیـــام انتــخاباتـی

سردار علی اکبر افراسیابی فرمـانده یگان حفاظت آستـان قـدس رضـوی

سردار علی اکبر افراسیابی:تخریب، انتقام گرفتن و زیر سوال بردن دیگران در نظام اسلامی جایگاهی ندارد. امام بزرگوار و مقام معظم رهبری بر این موضوع بارها و بارها تأکید کرده اند.

واژه های انقلاب  و انتخاب نوزادهای دوقلویی هستند که همزمان در انقلاب اسلامی به مردم ایران ارزانی شد و به تعبیر مقام معظم رهبری «انتخابات» در کشور ما پس از پیروزی، «هدیه امام» به مردم است.

بنابراین «انقلاب و انتخاب» هر دو از عنایات الهی برای این ملت سربلند و سرافراز است. پاسداری از این دو نعمت تکلیف و وظیفه اصلی و اساسی مردم به شمار می رود.

با توجه به سالگرد نهضت اسلامی ایران و انتخاب نمایندگان برای مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی در اسفند امسال، لازم است چند نکته اساسی را در این باره یادآور شوم:

  1.  1-دستاوردهای انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) را هرگز نباید از یاد ببریم.

یکی از آن دستاوردهای بنیادی و اساسی نقش مستقیم مردم در سرنوشت خودشان  است که در میدان های گوناگون پس از انقلاب جلوه و تجلی پیدا کرده است؛ از جمله انتخاب اصل نظام جمهوری اسلامی، انتخاب خبرگان قانون اساسی، انتخاب و رأی به قانون اساسی، انتخاب ریاست جمهوری و انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شوراها.

  1. 2-در انتخابات کشور ما گزینش بین بد و خوب نیست بلکه گزینش بین خوب و خوب تر است یعنی اگر کسی به دایره انتخابات راه یافت و نامش به عنوان کاندیدا معرفی شد، دارای معیارهای کلی برای گزینش شدن است. این مردم هستند که باید دنبال (اصلح) و (احسن) بگردند و آن را گزینش کنند. از این رو در تبلیغات موضوع این بد است، آن خوب است، مطرح نیست.

موضوع این است که‌ کارآمدترین، کارشناس ترین، دلسوزترین، سالم ترین، ولایتمدارترین و در یک کلام شایسته ترین فرد برای پذیرش مسئولیت را مردم بشناسند و گزینش کنند.

با این نگاه در تبلیغات انتخاباتی هر کس باید داشته های خود را مطرح کند، از توانایی های خود بگوید و نگاه های خود را نسبت به مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مطرح کند.

تخریب، انتقام گرفتن و زیر سوال بردن دیگران در نظام اسلامی جایگاهی ندارد. امام بزرگوار و مقام معظم رهبری بر این موضوع بارها و بارها تأکید کرده اند.

  1. 3- وظیفه مردم در انتخابات آن است که معیارگرا باشند نه قوم گرا. گزینش آن ها براساس شایستگی ها باشد نه وابستگی ها، حضورشان از روی بصیرت باشد نه از باب تعصب، روابط دوستی و فامیلی.

گزیده سخن آن که مردم باید دنبال «اهل» و انسان کارآمد بگردند و به نا اهلان و بی کفایت ها اعتماد نکنند.

با توجه به آن چه اشارت رفت، شایسته است در انتخاب پیش رو در اسفند 1398 بصیرت انقلابی و عماری، شهامت ایمانی و ابوذری، شجاعت دینی و مالک اشتری، همت و درایت و روحیه جهادی و کیاست و دوراندیشی مسلمانی را به کار گیریم تا خروجی انتخابات، خروجی مبارک و مورد قبول نظام و رهبری و خوشایند روح شهدا و امام شهدا باشد. ان شاء الله

مولف/نویسنده/عکاس

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید